Bölgesel İncelme

Kavitasyon (Rasping)

Kavitasyon, vücudunun belli bölgelerinde yağların toplanması nedeni ile bölgesel zayıflama ihtiyacı duyan kişiler için uygulanan, cerrahi olmayan, iz bırakmayan, uygulama esnasında ağrı veya acı hissi vermeyen ve en çok tercih edilen yöntemlerden biridir.

Kavitasyon cihazı, düşük ultrason dalgaları vererek vücudun basen, karın, bel gibi belli bölgelerinde yoğunlaşan yağları ısı ile eriterek parçalama sistemidir.

Kavitasyon ile parçalanan yağların vücuttan atılması ise lenf kanalları aracılığı ile yapılabilmektedir. Bunun için, kavitasyon uygulaması sonrası G5 masajı, selülit masajı, eletrostimülasyon vb yöntemler ile eriyen yağların lenf kanallarına gönderilmesi ve bol su içilerek vücuttan atılımının yapılması sağlanır.

Yağ dokusunun yoğunluğu ve sertliği göz önünde bulundurularak uzmanımız tarafından kişiye özel olarak kombine uygulamalar ile bölgesel incelme paketleri hazırlanmaktadır.

Kavitasyon uygulaması kişiye özel değişkenlik göstermekle birlikte genellikle minimum 6-8 seansta etkili sonuç verir.

G5 Masajı

G5 masajı, adını uygulama yapılan cihazdan alan, hem bölgesel incelme uygulamaları ile kombine olarak hem de farklı problemlerin çözümünde tek başına kullanılabilen bir sistemdir.

Uygulama yapılan bölgeye, probleme ve problemin yoğunluğuna göre hızı değişkenlik gösteren ritmik titreşimler ve farklı başlıklar ile çalışılır.

G5 masajı uygulama alanları;
● Selülit giderme
● Vücut sıkılaştırma
● Bölgesel incelme

Kavitasyon uygulaması ile eritilen yağların, G5 cihazının ritmik titreşimleri ve uzmanın lenf sistemi boyunca uyguladığı kuvvet ile lenf kanallarına gönderilerek vücuttan atılımının yapılması sağlanır. Böylece, bölgesel incelme sağlanırken aynı anda selülit giderme ve vücut sıkılaştırma ve toparlama da sağlanır.

Tüm vücutta veya bölgesel olarak toplanan ödemi atmak için de G5 masajı ile kan dolaşımı hızlandırılarak ödemin giderilmesi sağlanır.

G5 masajını uygulayan kişinin, lenf sistemi hakkında bilgiye sahip olması ve cihaz konusunda eğitimli olması önemlidir.

G5 cihazının, uygulama nedeni ve uygulama yapılan bölgeye özel olarak farklı tasarlanmış başlıkları ve farklı titreşim ayarı bulunmaktadır. G5 uzmanının uygulama yaptığı bölgeye uygun başlığı kullanması, devir ayarını doğru ayarlaması etkili, sorunsuz ve hızlı çözüm alınmasında en önemli husustur.

Problemin yoğunluğu ve kişinin uygulama sürecinde beslenmesine dikkat etmesine bağlı olarak genellikle 5 seans itibari ile sonuç alınmaya başlanmaktadır.

Elektrostimülasyon

Elektrostimülasyon, vücuttaki kas sistemine düşük voltajlı ve ritmik elektrik akımı verilerek bölgesel incelme ve sıkılaşma sağlayan bir sistemdir.

Uygulama yapılan bölgeye ve problemin yoğunluğuna göre akım hızı ve titreşim modu seçilerek, kan dolaşımını hızlandırır, kas dokularının oksijenlenmesini sağlar ve kasları çalıştırır. 30 dakikada 30.000 mekik etkisi gösterir.

Kimlere uygulanır?
● Spor yapmaya vakti olmayanlar
● Vücutta ödemi olanlar
● Sağlık sorunları nedeni ile yürüyüş ve ağır yapamayanlar
● Kas güçsüzlüğü olan kişiler
● Sırt ve kas ağrıları çekenler
● Kavitasyon vb yağ yakma uygulamaları yaptıranlar
● Bölgesel incelme ve vücut sıkılaştırmada hızlı sonuç almak isteyenler

Seanslar 45-60 dakika arasında sürmektedir.

Selülit Masajı

Hızlı kilo alıp verme, hormonal bozukluklar ve hareketsiz yaşam vücutta dolaşım bozukluğuna, ve yağ dokularının lokal olarak birikmesi sonucu portakal görünümlü selülit oluşumuna sebep olmaktadır.

Selülitli bölgelere yapılan bası ile uygulanan selülit masajı, kan dolaşımını ve lenf sistemini hızlandırarak dokuların oksijenlenmesini ve bölgesel olarak toplanan yağ dokusunun sulanmasını sağlar. Sulanan yağ dokusunun lenf kanallarına gönderilerek vücuttan atılım yapması sağlanır.

Selülit masajı ile aynı zamanda vücudun deri üzerinde biriken toksinlerden arınması, sıkılaşması ve toparlanması sağlanır.

Bu nedenle selülit masajı, sadece selülitleri gidermenin yanı sıra bölgesel incelme, bacak ve diz sarkmalarının toparlanması ve popo dikleştirme için de etkili bir yöntemdir.

Selülit genellikle üst bacak, basen ve popoda yoğunlaştığından, çoğunlukla diz üzeri ile bel arasına masaj yapılır ancak amaç lenf ve kan dolaşımını çalıştırmak olduğundan ayak bileklerinden bele kadar uygulanması daha hızlı ve etkili sonuç vermektedir.

LPG Masajı

LPG masajı, adını uygulama yapılan cihazdan alan, temelde vakumlama sistemi ile çalışan ve vücudu sıkılaştırmak ve şekillendirmek için uygulanan bir yöntemdir.

Kimlere uygulanır?
● Vücudunda sarkmaları olanlar
● Vücudunda doku gevşekliği olanlar
● Liposuction yöntemi ile yağ aldırma işlemi yaptıranlar
● Bölgesel incelme ihtiyacı olanlar
● Genel vücut hatlarında incelme isteyenler
● Popo düşüklüğü olanlar
● Selülitleri olanlar
● Vücudunda ödem olanlar

LPG masajı, bir yandan vakumlama yaparak kan ve lenf dolaşımını hızlandırırken diğer yandan iki adet döner rulo ile vakumlama yapılan bölgeyi masaj yaparak sıkılaştırır.
Lenf sistemi boyunca ayak altından boyuna kadar tüm vücuda uygulama yapıldığından, kan ve lenf dolaşımı tüm vücutta sağlandığı için sonuç hızlı ve etkili olmaktadır.

Bunun yanı sıra, lokal olan problemlere yoğunlaşılsa dahi tüm vücut üzerinde uygulandığından, sıkılaşma ve incelme tüm vücutta sağlanır. Bu sayede düzgün bir vücut hattı sağlar.

Cihaz başlığının vücut üzerinde rahat hareket etmesi için kişiye özel tüm vücudu saran çorap / body üzerinden uygulama yapılır.

Haftada 2-3 defa 35’er dakikalık seanslar şeklinde uygulanır.

Bölgesel İncelme