Genel, Güzellik & Bakım

Porselen Cilt ve Porselen Cilt Bakımı

Porselen cilt, özünde ciltte var olan akne, leke, kırışıklık gibi problemlerin olmadığı ve cilt tonu eşitsizliğinin görülmediği cilttir.

Kişiye göre değişkenlik gösteren birçok farklı cilt kombinasyonu vardır. Bunlardan bazıları;

  • Akneli ve lekeli
  • Hassas ve alerjik
  • Kırışık ve lekeli
  • Pürüzlü ve hassas
  • Kuru ve akneli

Bu kombinasyonlar her kişinin cilt tipine, beslenme ve yaşam düzenine, genetik yapısına, bulunduğu ortamın hava kalitesine vb bir çok faktöre göre değişkenlik göstermektedir.

Bu nedenle, her cildin hikayesi farklıdır ve uygulanacak olan bakımların bu doğrultuda kişiye, cildine ve cilt hikayesine özel olması gerekir.

Porselen Cilt Bakımı neleri kapsar?

Porselen cilt bakımı, sanıldığının aksine spesifik tek bir bakımdan oluşmamaktadır.

Akne bakımı, leke bakımı, anti-aging bakımlar, kızarıklık karşıtı hassasiyet önleyici bakım vb cildin ihtiyacına yönelik farklı ve hatta kombine bakımların birlikte uygulanmasıdır.

Porselen Cilt Bakımı nasıl yapılır?

Porselen gibi pürüzsüz ve renk tonu eşitliği olan bir cilde kavuşmak için öncelikle cildin uzmanımız tarafından çok iyi analiz edilmesi gerekmektedir.

Cilt analizinde, cildin görünen sorunları, altta yatan nedenler, cildin ve kişinin yaşam hikayesi gibi geniş bir çerçevede uzmanımız tarafından analiz yapılır. Analiz sonucuna göre, kişinin cildine uygun olan uygulama ve ürünler ile hem bakım hem ev rutini için dermokozmetik ürünlerden oluşan protokol hazırlanır.

Porselen gibi bir cilt hayal değildir!

Önemli olan doğru analiz ve uygulamalar ile doğru ürün kullanımıdır. Her zaman yinelediğimiz gibi, en önemli nokta ise önlem almaktır. Cildiniz alarm vermeden, problemler kendini göstermeye başlamadan önce düzenli olarak cilt bakımı yaptırmak en hızlı ve meşakkatsiz yoldur.

Sen de porselen gibi bir cildin olmasını istiyorsan, uzmanımızdan randevu alarak ücretsiz olarak

  • Cilt analizi yaptırabilir
  • Cildine özel protokolü öğrenebilirsin

Haydi bizi ara, vakit kaybetmeden randevunu oluşturalım.

Related Posts