Genel, Güzellik & Bakım

Cilt Dokusunu Nasıl Güçlendiririz?

Baharın son demlerini yaşadık. Ilık havanın tadını çıkartıp sabah yürüyüşlerimizi bir nebze daha uzattık, açık hava etkinliklerine katıldık. Sanki baharı ve içinde bulunduğumuz yılı henüz uğurlamak istemiyormuş gibi sıkı sıkı sarıldık Kasım ayına. Bir yanımız yeni yıl heyecanı ile dolup taşmak isterken, diğer yanımız çok mu hızlı oldu biraz daha yavaş aksa günler, biraz daha tadını çıkartsak açık havaların der gibi.

Aralık ayına giriş yapmamız ile birlikte, bahar havası da dağıldı, yerini hızlı ve sert bir şekilde soğuk havalara bıraktı. Bu kışın çetin olacağı, Aralık ayının ilk günlerinde kendini hissettiren kar soğuğundan belli oluyor sanki ne dersiniz?

Çanlar çaldı, kış geldi çattı. Hazır mı kış bakım rutinleri?

Özellikle hassas ve kuru ciltler! Bu yazımız en çok da sizler için…

Soğuk ve rüzgar cildinizi iki kat fazla zorluyor, değil mi? Yanaklarda kılcal damar çatlamaları, kuruyan ve çatlayan can yakan dudaklar, pul pul dökülen deriniz, saymakla bitmez. O halde hiç başlamayalım saymaya, belirtiler başlamadan önlemleri alalım ve bu kışı konforlu, keyifli, yumuşacık ve taptaze bir cilt ile geçirelim.

Haydi bir an önce cilt dokunuzu güçlendirme çalışmaları başlasın!

Nasıl güçlendiririz cilt dokusunu?

Soğuk hava ve rüzgarın etkilerine karşı en önemli adım yoğun anti-aging bakımlar ve ürünler, C vitamini ve olmazsa olmazımız güneş koruyucu. Ben daha gencim, anti-aging bakım da nereden çıktı demeyin, kuru ve hassas ciltler için anti-aging bakım ve ürünlerin yaşı yok, faydası çok!

Anti-aging bakımlar ve devamında evde kullanacağınız anti-aging ürünler, cildin kolajen üretimini tetikler. Kolajen cildin alt katmanlarından cilt yüzeyine doğru çıktıkça cildin elastikiyeti artar. Böylece, soğuk hava ve rüzgar gibi dış etkenler cildi kolay kolay çatlatıp yıpratamaz. Beraberinde kullanacağınız C vitamini serumları ise antioksidan özelliği ile cildi onarır, güçlendirir ve ışıltılı, parlak, harika ve sağlıklı bir görünüm kazandırır. Emiliminin daha yüksek olması nedeni ile C vitaminini her zaman serum formunda kullanmanızı öneriyoruz.

Evet, anti-aging bakımlar ve ürünler ile cildin elastikiyetini arttırdık, C vitamini ile cildin dokusunu dış etmenlere karşı güçlendirmesini sağladık. Son olarak da nemlendirici özellikli ve UVA, UVB, HEV, IR, VIS korumalı güneş koruyucu ile noktalıyoruz. Nasılsa mevsimlerden kış, güneş fazla yüzünü göstermiyor, bütün gün evdeyim demiyoruz. Pencereden yansıyan güneş ışınları, bilgisayar, TV ve telefon ekranlarının yansıttığı mavi ışınlar hiç de hafife alınmaması gereken, cildi yaşlandıran ve deforme eden etkenler. Tüm zararlı ışınlara karşı tam koruma sağlayan ve aynı zamanda da cildinizi nemlendiren bir güneş koruyucu ile hem cildinizin hava şartlarından hasar görmesini önlemiş hem de cilt yaşlanmasına sebep olan faktörlere karşı koruma sağlamış olacaksınız.

Bu kış cildinizi çok seveceksiniz!

Related Posts