Genel, Güzellik & Bakım

Kolajen İhtiyacımız Neden Artıyor?

Son zamanların, artan sosyal medya kullanımı ile birlikte hayatımızda en çok yer verdiğimiz konu başlığı güzel bir görünüm!

Hem sosyal yaşantımız, hem çalışma ortamımız bakımından dış görünüş ve bakımlı olmak kadın & erkek hepimiz için eskisinden daha önemli hale geldi.

Teknoloji hayatımızı kolaylaştırırken diğer yandan artan trafik stresi, yoğun çalışma temposu, maruz kaldığımız hava kirliliği, her geçen gün daha çok zararlı ışınlarına maruz kaldığımız güneş ve radyasyon maalesef bizleri hem içten hem dıştan daha erken deforme etmeye başladı.

Bu deformasyona karşı durabilmek için spor, özel bakımlar ve besin desteklerine daha fazla yer vermek zorunda kalır olduk.

Aslında ne yazık ki hepimiz belirtiler kapımızı çaldıktan sonra çare aramaya başlıyoruz. Sağlığımız bozulmaya başladıktan sonra doktora gidiyoruz, vücudumuz bozulmaya başladıktan sonra spor yapmaya başlıyoruz ve cildimizde kırışıklıklar artıp problemler görünür olmaya başladıktan sonra bakım yaptırıyoruz.

Bu noktada zamanla ilerlemiş olan deformasyonu içeriden ve dışarıdan destekleyerek toparlayabilmek için daha yoğun bir çalışma ve emek gerekiyor.

Bu nedenledir ki son zamanların en popüler konuları Kolajen Destekleri ve Kolajen içeren Cilt Bakımları.

Nedir bu Kolajen kısaca özetleyelim;

Kolajen vücudumuzun sentezlediği bir proteindir ve protein yapımızın yaklaşık üçte birini oluşturur. Kemik ve kasları bir arada tutarak organlarımızı korur ve cilt elastikiyetini arttırır. Ortalama 24 yaş itibari ile vücudumuzun kolajen üretimi maruz kalınan olumsuz faktörlere bağlı olarak azalmaya başlar. 35 yaş sonrasında ise cilt elastikiyetinin azalması ve eklem yapısındaki bozulmalar ile kolajen eksikliği daha hissedilir hale gelir. Uyku düzeni bozuklukları, sigara kullanımı, dengesiz ve düzensiz beslenme, güneş ışınları, stres vb ciltte erken yaşlanma belirtilerine sebebiyet verir.

Canlı, diri, esnek ve ışıl ışıl genç bir görünüm için Kolajen bakımından yoğun anti-aging cilt bakımları tercih edilmektedir. Cildin, cilt bakımı ile cilt katmanının belli bir seviye altına kadar kolajen bakımından desteklenmesi kadar içeriden de vücudun kolajen üretimine destek olacak doğru ürünler ile desteklenmesi en hızlı ve en başarılı sonuçları sağlayacaktır.

Cilt bakımında güvenilir uzman kişiler tarafından uygulanan profesyonel bakımlar; kolajen içerikli protein takviyelerinde de kolay sindirilebilir, hidrolize, doğal bazlı, gluten ve koruyucu içermeyen ürünler tercih edilmelidir.

Uzmanlarımızdan Kolajen bakımlarımız ve Kolajen destek ürünlerimiz ile ilgili detaylı bilgi almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

https://www.triaclub.com/iletisim/