Genel, Güzellik & Bakım

Kimyasal Peeling Nedir? Neden Gerekli?

Öncelikle neden kimyasal peeeling yaptırmamız gerektiğini açıklayarak başlayalım.

Cilt hücrelerimizin bir kısmı her gün ölüyor ve güneş ışınlarının verdiği hasar ile kendiliğinden atılamayıp cildimizin dış tabakasında birikiyor.

Güneşe doyduğumuz yaz aylarının sonunda ölü deri hücreleri kalınlaşıp cildi pürüzlü, cansız ve mat hale getiriyor. İnce çizgiler de belirginleşiyor.

Bu ölü deri hücrelerinden kurtulmak, hücrelerin kendini yenilemesine zemin hazırlamak ve kullandığınız ürünlerin cilt tarafından emilip etkisinin artması için kimyasal peeling yaptırmak gerekiyor.

Şimdi de kimyasal peelingi biraz tanıyalım…

Eski tip iri taneli peelinglerin yerine artık günümüzde yeni nesil, daha küçük moleküllü doğal asitlerden yapılan peelingler kullanılmaktadır.

Bunların arasında en küçük moleküllere sahip olan Alfa Hidroksi (AHA) grubundaki Glikolik Asittir. Küçük moleküllü olduğu için cilt tarafından çok hızlı emilir. Daha büyük moleküllü olanlar ise Laktik Asit, Mandelik Asit vb doğal asit türleridir.

Kuru ve hassas ciltlerde Glikolik Asit’in tahriş etme olasılığı yüksek olduğundan bu cilt tiplerinde büyük moleküllü asitler tercih edilmektedir. Geniş gözenekler, siyah nokta ve akne problemlerinde ise Beta Hidroksi Asit (BHA) grubunda olan Salisilik Asit tercih edilmektedir.

Cildiniz sadece kuru veya sadece akneli olmayabilir. Kuru ve akneli, yağlı ve hassas gibi çeşitli cilt kombinasyonları bulunmaktadır. Cilt bakımı uzmanımız cildinizi tam anlamıyla ve detaylı olarak analiz ederek, peeling uygulamasında cildin ihtiyacına yönelik farklı içerikleri birleştirebilmektedir.

Bu nedenle, cildinizde hücre yenilenmesi ve kolajen üretiminin desteklenmesi için düzenli olarak peeling yaptırmanızı ancak mutlaka konusunda uzman Cilt Bakımı Uzmanı tarafından uygulanmasını öneriyoruz.

Cilt Bakımı Uzmanımızdan randevu alarak ücretsiz olarak cilt analizi yaptırabilir ve cildinize uygun uygulama ve ürünler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

https://www.triaclub.com/iletisim/

Related Posts