Genel

Yeni Yılda ”Yeni Bir Sen”

Pek çok insan yeni yılda kendini baştan yaratmak ister. Bu, hep aklımızın bir köşesinde olan  fikir hayatımızda bir şeylerin değişmesiyle, örneğin yeni bir yılın gelip yeni bir sayfanın açılmasıyla daha da kuvvetleniyor. Böyle durumlarda daha kararlı davranıyoruz. İşte tam bu noktada yapmanız gereken, yeni bir “sen” yaratmak için nereden başlayacağınızı belirlemektir.

2020 yılı hafızalarımıza salgın, karantina ve maske kelimeleri ile kazındı. Anladık ki hayatta en büyük önceliğimiz sağlığımız, nefes alabilmek ve özgürlük. Yeni bir “sen” yaratabilmek için öncelikle sağlığını korumalısın.

Karantina süresince daha önce hep hayal ettiğimiz vakti yaratabildik kendimize. Bol bol meditasyon, yoga egzersiz yaptık, kitap okumaya, ertelediğimiz ev işlerine zaman ayırma fırsatı yakaladık. Peki o halde yeni bir “sen” için ne kaldı geriye?

Evde kaldığımız süreçte en çok da bol bol hayal kurma fırsatımız oldu. 2021 yılı hayallerimizi gerçekleştirmek adına en doğru zamanlama olacak. Hiç bu kadar konsantre, hiç bu kadar istekli ve hevesli olamazdık. Yeni yıla girmeden bu hayallerini ve hedeflerini mutlaka yaz!

Çoğu zaman yalnız kalmaya ihtiyacım var derdik ya hani, kendimizle de bol bol baş başa kaldık. O halde yeni yılda virüsü atlattıktan sonrasında ilk hedefimiz bol kahkahalı, eş & dost buluşmaları olsun! Sosyalleşmek, sevgiyi paylaşmak, sevdiğimiz insanlar ile geçireceğimiz hoş vakitler mutluluk hormonlarımız için ve daha iyi bir “ben” için en çok gerek duyacağımız şey.

Evlere kapandığımız, evden çalıştığımız süreçte bol bol karbonhidrat depoladık. O halde yeni yılda bunları vücudumuzdan atma zamanı. Yeni yılın ilk gününden itibaren sağlıklı beslenmeye başla ki özgürlüğün tadını çıkarma zamanı geldiğinde zinde ol! Eve kapandığında ayna önemini yitirdi belki ama aynaya baktığında motive olman gerekecek zaman çok yakında unutma!

Fazla kilolar gibi fazla kıyafetler, fazla insan, fazla eşya gibi hayatımızda birçok şeyin fazlalık olduğunu ve bu yükleri taşıdığımızı fark ettik. Daha az ama öz, daha sade, hem bize iyi geldi hem doğaya. Yeni yılda motton “daha sade” olsun!

Ve tabii her ne kadar evde maskeler, peelingler yaptıysan da cildinin de artık oksijene ve profesyonel bir bakıma ihtiyacı var. Yeni bir “sen”i pırıl pırıl, enerjik, diri bir cilt ile karşılamak ne hoş olur öyle değil mi? O halde yeni yılda mutlaka görüşüyoruz! 

 

Sevdiklerinizle beraber geçireceğiniz maskesiz, mesafesiz, sağlıklı, mutlu, güzellik ve bakım dolu  bir yıl geçirmenizi dileriz…

Related Posts