Vücut Bakımları

Sırt Bakımı

Sırtımız, vücudumuzun göremediğimiz bölgesi olduğundan, duş alırken de çoğunlukla elimiz yetişmediğinden temizliği ve bakımı en çok ihmal edilen bölgesidir.

Temizliği, nemlendirmesi ve bakımı yeterince yapılmadığında sırt bölgesinde de aynı yüzümüzde yaşadığımız sorunlar ile karşılaşabiliriz.

Bu sorunlar, akne, sivilce, pütürlü kabarcıklar, tıkalı gözenekler, siyah nokta, lekeler vb birçok sorun sırt bölgesinde de sıklıkla görülmekte ancak ihmal edilebilmektedir.

Ergenlik dönemi akneleri, regl dönemleri, sağlıksız beslenme, stres gibi sorunlar sırt bölgesinde cilt sorunları görülmesine neden olur.
Sırt bakımında, yüze uygulanan bakımlarda olduğu gibi, problemin oluşum nedeni, kişinin yaşam ve beslenme tarzı, cilt tipi gibi faktörler uzmanımız tarafından analiz edilmektedir. Analiz sonucuna göre kişiye özel olarak bakım protokolü oluşturulur.

Sırt bakımında, öncelikle buhar verilerek gözenekler açılır, varsa siyah noktalar temizlenir. Cilde uygun ürünler ile derinlemesine gözenek temizliği yapıldıktan sonra mikroderm, kimyasal peeling, nem maskesi gibi probleme yönelik yöntem uygulanır. Sonrasında cilde uygun yoğun nemlendirici krem ile masaj yapılarak bakım sonlandırılır.

Vücut Peelingi

Vücut peelingi, granürlü (mekanik) peeling ürünleri ile ister tüm vücut ister vücudun bazı bölgelerine uygulanan, cildin üstündeki kuru ve ölü tabakayı arındırma yöntemidir.

Vücut peelingi, özellikle yaz aylarına girmeden ve güneş sonrası tercih edilmektedir.

Kış aylarında vücudumuz soğuk havaya maruz kaldığı için daha fazla kurur. Bunun yanı sıra, kış aylarında giyilen kapalı kıyafetler ve iç ortamdaki ısıtmalar da vücudu nemsiz bırakmaktadır. Bu nedenle, yaz aylarına girerken vücudun ölü deriden arındırılması, oksijenlenmesi ve canlanması için mutlaka vücut peelingi öneriyoruz.
Yaza girerken uygulanan vücut peelingi sonrası bronzluk da daha kalıcı olmaktadır.
Yaz aylarında ise güneş koruyucu, bronzlaştırıcı vb ürünler gözenekleri tıkar. Güneşlenme sonrası vücudun bazı bölgelerinde soyulmalar görülebilir. Güneş veya yaz sonrası vücut peelingi ile gözenekler derinlemesine temizlenir, üstteki hasar görmüş deri arındırılır. Güneşin yaşlandırıcı etkisine karşı cilde anti-aging bakım uygulanır. Ayrıca vücudu kış aylarına hazırlamak için de yoğun nem verilir.

Genellikle vücudumuz yaz aylarında odağımıza girdiğinden, kış aylarında bakımını çoğunlukla ihmal ederiz. Oysa ki, vücudumuz yani tüm cildimiz yüzümüz gibi düzenli olarak bakıma ihtiyaç duyar.

Cildinize uygun ürünler ile yıl boyunca düzenli olarak vücudunuza bakım yaptırarak cildinizi genç, nemli ve sağlıklı tutabilirsiniz.