Güzellik & Bakım

Göğüs Kaslarınızı Çalıştırın

Göğüs kasları, vücutta en çok ihmal edilen kaslardan biridir. Oysaki her kadın daha dik ve diri göğüslere sahip olmak ister. Bunun için göğüs kaslarını çalıştırmak gerekir. Göğüs kaslarını çalıştırmak yalnızca görüntü açısından değil, sağlık açısından da büyük öneme sahiptir. Sarkmış göğüsler göğüs altlarının terlemesine, hatta yara olmasına sebep olabilir. Bunu önlemek için düzenli olarak egzersiz yapılmalıdır.

Göğüs egzersizi yapmak için bir havludan yararlanılabilir. Havluyu elinize alıp, çamaşır sıkar gibi, her seferinde sayıyı arttırarak belirli sayılarda bu işlem tekrarlanmalıdır. Ancak çok fazla zorlamamak gerekir, aksi takdirde el ve kol kaslarınız hasar görebilir.

Bu egzersizin ardından iki el, göğüs hizasında, avuç içleri birbirine değecek şekilde birleştirilir. Ardından parmaklar birbirine geçirilir ve omuzlardan güç alınarak iki el de birbirine bastırılır. Bu egzersiz her seferinde sayı arttırılarak belirli sayılarda tekrarlanmalıdır.

Bu iki egzersiz düzenli olarak tekrarlandığında göğüs sarkmaları geciktirilir, daha sağlıklı ve güzel göğüslere sahip olunur.

Göğüs sarkmasında bir diğer önemli sebep de kambur durmaktır. Dik durulmalı ve göğüslerin yer çekimine doğru eğilmesi önlenmelidir. Bu, sırt sağlığı için de oldukça önemlidir.

Related Posts