Güzellik & Bakım

Güzel Makyajın Sırrı Güzel Cilt

Makyajınızın güzel ve kusursuz görünmesini mi istiyorsunuz? Bunun için en pahalı markaların makyaj ürünlerini dahi denediniz ancak istediğiniz sonucu elde edemediniz mi? O halde iyi bir makyajın sırrının güzel, bakımlı ve pürüzsüz bir cilt olduğunu fark etmenin zamanı geldi.

Cildinizi bir duvar gibi düşünün. Oyuklarla dolu, sıvanmamış bir duvara boya yapmak, yeterli olacak mı? İşte cilt de böyledir, öncelikle bakım ister. Bakımlı, güzel, pürüzsüz ve yumuşak bir ciltte makyaj, kusursuz olacaktır.

Peki temeli, yani cildi güzelleştirmenin yolu nedir? Elbette cilde bakım yapmak ve yaptırmaktır. Bazı cilt problemlerinin evde üstesinden gelmeye çalışmak, ciltte delik oluşması gibi ciddi ve çözülemeyen problemlerin oluşumuna sebep olabilir. Bu nedenle ayda 1 kez (ilerleyen zamanda bu süreç uzayabilir), profesyonel ve medikal bir cilt bakımı yaptırmak gerekir. Ancak yalnızca cilt bakımı yaptırmak yeterli olmayacaktır. Onarılmış cildi korumak gerekir. Bunu sağlamanın yolu ise evde bakımdan geçer. Bu noktada evde kullanacağınız cilt ürünlerinin kaliteli olması cildinizin kusursuz olması için cilde destek olacaktır. Bu nedenle cilt bakımı sonrası tavsiye edilen ürünleri düzenli ve doğru bir şekilde kullanmak önemlidir. Tria Club olarak biz, klinik olarak test edilmiş ve kozmetik olmayan Obagi Medikal ürünlerini tavsiye ediyoruz.

Tüm bunlara ek olarak en güzel ve en kusursuz makyajın doğallık olduğunu söylemek isteriz. Mümkün olduğunca cildin nefes almasını engelleyen kozmetik ürünlerden (fondöten vb.) kaçınmak, hem daha sağlıklı ve kusursuz bir cilde sahip olmanızı sağlar, hem de erken yaşlanmayı önler.

Related Posts