Güzellik & Bakım

Kaş Almanın Püf Noktaları

Kaş almak, sanıldığından öte oldukça zor bir işlemdir. Kaş alımı yapan kişinin profesyonel olması, yüz şekline uygun kaş tasarımı yapabilmesi gerekir. Bu sebeple kaşınızı aldırırken aşağıdaki püf noktalara dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

  1. Kaşlarınız yüz hatlarınızla uyumlu olmalıdır. Örneğin yumuşak hatlara sahip yuvarlak bir yüzün sivri kaşlara sahip olması yüz ifadesini samimilikten uzak ve itici kılar.
  2. Kaşların ortasının dar olması ifadenizi sertleştirir. Fazla açılması ise yüzünüzü olduğundan şişman gösterecektir.
  3. Kaşların dik çıkmasını önlemek için kıl doğru yönde çekilmelidir.
  4. Kaşlar alınırken asla üst kısımdan şekil verilmemelidir. Yerçekimi, yaşlandıkça yüzümüzün aşağıya doğru sarkmasına sebep olur. Bu esnada kaşlar ile gözler arasındaki mesafe azalacaktır. Bu nedenle kaşlara alt kısımdan şekil verilmeli ve kaşlar ile gözlerin birbirine yakınlaşması mümkün olduğunca engellenmelidir. Sonuç daha genç görünmenizi sağlayacaktır.
  5. Erken yaşlarda kaşlar kesilmemeli, kısaltılmamalıdır. Bu kaşlarınızın seyrek görünmesine sebep olur. Uzun kaş kıllarınızı düzenli tarayarak daha gür ve canlı görünmesini sağlayabilirsiniz.
  6. Kaşlarınızın daha belirgin olmasını istiyorsanız yumuşak uçlu bir kaş kalemi yardımıyla onları öne çıkarabilirsiniz.
  7. Kaşınızın şeklini değiştirmek istiyorsanız ilk seanslarda mucize beklemeyin, sabırlı olun.
  8. Son zamanlarda moda, ince ve çok kavisli kaşlardan ziyade daha doğal bir görünüme sahip düz ve kalın kaşlardır. Eğer modayı takip etmekten hoşlanıyorsanız kaşlarınız için modern bir dizayn yaptırmanın tam zamanı !

Related Posts