Sağlıklı Beslenme

0 Kan Grubuna Göre Beslenme Önerileri

Bu yazımızda, “Kan Grubuna Göre Beslenme Önerileri” başlıklı yazı dizimizin son kan grubu olan 0 kan gruplu bireyler için beslenme önerilerinde bulunacağız. Daha önceki yazılarımızda beslenmenin hayatımızdaki yerinden ve öneminden, A, B ve AB kan gruplu bireyler için beslenme önerilerinden bahsettik ve şimdi sıra 0 kan gruplu bireylerde.

0 kan grubunun ataları, vahşi hayvanları avlayarak onların etlerinden beslenen ilk insanlardır. Bu sebeple kırmızı ete düşkündürler. Ancak kırmızı et tüketirken, etin yağsız olmasına özen göstermelidirler. Aynı zamanda kırmızı etin yanında bol bol sebze tüketmelidirler ve yeşil sebzelere ağırlık vermelidirler. Sindirim sistemleri çok güçlü ve sağlamdır. Bunun sebebi olarak ataları düşünülebilir. Kırmızı ete olan düşkünlükleri onların diyet yapmalarını zorlaştırır. 0 kan grubuna sahip bireylerin kan pıhtılaşma güçleri düşüktür. Bu sebeple A vitamini tüketimine dikkat etmelidirler.

0 kan gruplu bireyler süt ve süt ürünlerinden uzak durmalıdırlar. Zaten yapıları gereği genel olarak çok düşkün değildirler. Balık tüketimini ön plana çıkarmalıdırlar. Bol bol meyve tüketmelidirler ancak asit oranı yüksek meyvelerin tüketimi çok yüksek olmamalıdır. Gazlı içecekler, siyah çay ve kahve tüketmemelidirler.

0 kan gruplu bireyler günde 3 öğün beslenmelidirler ve asla öğün atlamamalıdırlar. Fazla karbonhidrat tüketmedikleri için kan şekeri seviyeleri dengelidir, bu sebeple ara öğün şart değildir.

Related Posts