Sağlıklı Beslenme

B Kan Grubuna Göre Beslenme Önerileri

Önceki yazımızda beslenmenin hayatımızdaki yerinden, kan grubuna göre beslenme önerilerinden ve A kan gruplu bireyler için beslenme önerilerinden bahsetmiştik. Sırada B lan grubu var.

B kan grubuna Batı bölgelerde daha az rastlanır. Kökenleri Himalaya bölgesine dayanır. Bu bireyler en ağır hastalıklara karşı bile oldukça dirençlidirler. Kanser ve kalp hastalıklarını yenme konusunda en büyük başarıya sahip bireyler B kan gruplu bireylerdir. Bunun sebebi olarak atalarının, tarım olanaklarının ve av hayvanlarının kısıtlı olduğu bölgelerde ortaya çıkmış olması ve bu koşullara karşı dirençli olmaları gösterilebilir.

B kan gruplu bireylerin, A kan grubunun aksine sindirim sistemleri dayanıklıdır. Sütlü besinlerin tüketimine özen gösterirler. Bu durum da yine atalarının yaşamış olduğu bölgelerden ve yaşam koşullarından kaynaklanmaktadır. Ancak süt ve süt ürünlerine karşı hassasiyet gösteren bireylere soya ürünleri tercih edilebilir.

Genellikle piliç ve tavuk etine karşı duyarlıdırlar. Bunlar yerine kırmızı et ve deniz mahsullerini tüketmeleri önerilir. Bunların yanında bol sebze ve meyve de tüketmelidirler.

B kan gruplu bireyler, 3 öğün ile günlerini geçirebilirler. Ancak her zaman söylediğimiz gibi her birey, kendi vücut ihtiyaçlarına göre beslenmelidir. Bunun için öncelikle kendinizi ve bedeninizi tanımalı, bu doğrultuda beslenme düzeninizi oturtmalısınız.

Related Posts