Güzellik & Bakım

Saç Bakımı İçin 4 Doğal Yağ

Yaz ayları boyunca saçlarımız, yaz güneşinin yakıcı etkilerine maruz kalırlar. Bunun sonucunda nemini yitirmiş, kuru saç telleriyle karşı karşıya kalırız. Kuru saçlara sahip olmanın sonucunda ise saç tellerimiz çok daha fazla kırılır. Bu yıpratıcı etkilerin oluşumunda klorlu ve tuzlu suların saçtan tam anlamıyla arındırılmaması da oldukça etkilidir.

Saçlarımızın daha sağlıklı olması için onlara bakım yapmamız gerekir. Elbette en sağlıklı ve en etkili bakım doğal ürünlerle yapılan bakımlardır. Argan yağı, Tatlı Badem Yağı, Jojoba Yağı ve Çuha Çiçeği Yağı doğal saç bakımı için oldukça idealdir. Bunların içeriğine ve etkilerine detaylı olarak bakmak gerekirse Argan Yağı antioksidan etkilidir ve vitamin bakımından zengindir. Dolayısıyla saçlarınızı dipten uca yeniler, parlak bir görünüm sağlar, güçlendirir ve gereken nemi saça kazandırır.

Tatlı Badem Yağı ise adeta bir kalkan görevi görür ve saçı güneşin yakıcı etkilerinden korur. İçeriğindeki A ve E vitaminleri sayesinde saçları nemlendirir, mat görünümü ortadan kaldırır.

Jojoba Yağı saçları besler, daha canlı ve daha parlak olmasını sağlar. Saçların kırılgan, hassas ve kuru yapısını ortadan kaldırır.

Son olarak Çuha Çiçeği Yağı ise E Vitamini ve Omega-6 içeriğiyle saçlarınıza sağlık katar. Daha güzel ve bakımlı görünmesini sağlar, onları besler ve korur.

Related Posts